telefon 0266 396 06 86
20 Oda Kapasiteli Edahan Butik Otel (Uysal Otel)
20 Oda Kapasiteli Edahan Butik Otel (Uysal Otel)

Evinize Hoş Geldiniz

Evinize Hoş Geldiniz

Yeşilin, oksijenin, güneşin, tabiatin buluştuğu adres. Bitmeyen güzellikler hep canlı. Sizleride bekliyoruz

Antik Çağ’ın adalet, barış, sağlık ve buluşma merkezi olan Burhaniye, “Zeytin Rivierası” olarak anılan Edremit Körfezi’nin şirin bir yerleşim merkezidir.

Bilinen ilk yerleşim yeri bugünkİskele mevkisi yakınlarında Anahor veya Pidasus adlarıyla anılan şehir ile başlar. M.Ö. 1443 yılında, ilk kez Mysia bölgesi halkı tarafından inşa edilmiş olan kent, Antik Çağ’da Adramytteion’a bağlı olarak kalmış ve tarih boyunca Adramytteeion ile birlikte anılmıştır.
Adramytteion adı Lidya Kralı Krezüs’ün  kardeşi  Adramys’ten kaynaklanır. Adramys, savaşlarda harap olan kenti yeniden inşa ettirmiş ve kendi adını vermiştir.

Taylıeli Köyü - Balıkesir

İlçe merkezine 7 km. , İskele Mahallesine ise 1,5 km. uzaklıkta olan Taylıeli Köyü Burhaniye açısından tarihi öneminin yanı sıra tüm körfeze hakim manzarası ve doğal köy ortamıyla da eşsiz bir dinlence yeridir. Gündüz yeşilin bin bir tonu , akşam güneş batışının muhteşemliği , gece de körfez ışıklarının denizdeki parıltıları en güzel buradan izlenebilir.

Organik olarak yetiştirilen sebzelerden ev yapımı yemekleri,  taş fırınlarda pişen köy ekmekleri ve organik zeytinyağı ile sağlık ve lezzetin buluştuğu Ege mutfağının gerçek tadlarıyla tanışacaksınız. Tarih ve mitolojinin doğayla birleştiği,farklı kültürlerin doğal lezzetlerini barındıran, eviniz rahatlığında bir ortam sizleri bekliyor. Yürüyüşe başladığınızda, çeşitli endemik bitkiler  ve doğal yaşam alanı sizi karşılar..Panoramik Körfez manzarasını izlerken GERÇEKTEN YAŞADIĞINIZI HİSSEDECEKSİNİZ.